تلفن جهت رزرو

05138654194
اخبار نگین سفر

5 پارک ملی فوق العاده که تا بحال دست کم گرفته شده اند

پارک های ملی شناخته شده ای در سراسر جهان وجود دارد که برای بازدید مکان های فوق العاده ای است. این پارک ها بنا به دلایل مختلف بازدید کننده دارند. اما برخی از آنها هستند که صرفا توجه ماجراجویان و گروه های گردشگر به خصوص را به خود جلب می کند. در ادامه با ما همراه باشید تا چند نمونه از این پارک های بسیار دیدنی را به شما معرفی کنیم.


پارک های ملی شناخته شده ای مانند Yosemite  و  Yellowstoneتوجهات زیادی را به خودشان جلب می کنند، این پارک ها مقاصد نابی برای سفرهای خانوادگی و یا سفرهای ماجراجویانه هستند. اما با وجود اینکه بیش از 400 موقعیت مختلف، تحت حوزه سرویس پارک های ملی (National Park Service) قرار دارد، از جمله 58 پارک ملی، با این حال مکان هایی وجود دارد که نمی توان به سادگی از آنها چشم پوشید و باید آنطور که شایسته است به آنها توجه کرد. بنا به دلایل مختلف، این پارک ها بازدیدکنندگان زیادی ندارد، اما حقیقت این است که این مکان ها فوق العاده چشمگیرند.

در اینجا پنج نمونه از این پارک ها را به شما معرفی می کنیم که متاسفانه از جانب عموم، مورد بی لطفی و کم توجهی قرار گرفته اند.

پارک ملی Isle Royale واقع در میشیگان

این پارک در شمال میشیگان و درست در قلب دریاچه Superior واقع شده است، Isle Royale  کمی کار می برد تا به یک جای ایده آل تبدیل شود، اما به هر حال ارزش آن را دارد. این جزیره موقعیت مناسبی برای کوه نوردی، قایقرانی و حتی چادر زدن در مناطق بکر و دور را پیشنهاد می دهد، جایی که به سادگی و با لذت تمام می توان آن را کشف کرد. اگر بتوان با استفاده از کشتی های روزانه به آنجا رسید، همانطور که پارک های Yosemite و  Yellowstoneاز آن استفاده می کنند، حتما بازدیدکنندگان بیشتری در سال خواهد داشت. در این جزیره می توان یک زندگی بکر و وحشی را دید، از جمله گرگ ها و گوزن هایی که مدام در مسیرهای زیبای کوه نوردی دیده می شوند.پارک ملی Dry Tortugas، فلوریدا

پارک جزیره ای Dry Tortugas را می توانید در 68 مایلی جنوب غربی Florida Keys پیدا کنید. تنها با قایق یا هواپیما می توانید به آنجا بروید، این پارک کاملا کوچک است، اما سرشار از تاریخ، زندگی دریایی فراوان، و صخره های مرجانی شگفت انگیز است. درست در وسط این پارک Fort Jefferson قرار دارد؛ بزرگترین ساختار سنگ تراشی واقع در نیمکره غربی. قلعه های تاریخی انبوه نشسته در این جزیره ایزوله شده، و خندق های پیرامون آن، ساختار دفاعی به آن داده است.

بازدیدکنندگان Dry Tortugas، پیش ازاینکه زمان خود را برای شنا، scuba diving یا غواصی با اکسیژن و قایقرانی در آب های تمیز و کریستالی اطراف جزیره صرف کنند، باید این قلعه ها را کشف کنند.پارک ملی Wrangell-St. Elias، آلاسکا

این پارک 13.2 میلیون جریب وسعت دارد، پارک ملی Wrangell-St. Elias آلاسکا بزرگترین پارک در کل سیستم امریکاست. علی رغم وسعت زیاد، این پارک سالانه تنها 75000 بازدیدکننده دارد؛ یاد روزهایی بخیر که کوه های Great Smoky هر روز 10 میلیون بازدید کننده داشت. اگرچه کسانی که از این پارک دیدن کرده اند، از نماهای صخره ای و فوق العاده آن یاد می کنند که شامل سواحل اقیانوس، جنگل های انبوه و کوه های حماسی بوده است، از جمله کوهی که هم نام خیابان Elias می باشد، و 18008 پا (5488 متر) ارتفاع دارد. چیزی که باعث شده این پارک بازدیدکنندگان کمی داشته باشد، دوری و توسعه نیافتگی آن است، علاوه بر این مشکل دیگر این است که رسیدن به آنها تنها از دو طریق امکان پذیر است. اما به هر حال مسیر بازگشت، یک ارتباط حماسی با طبیعت به شما می دهد، چیزی که نمی توان آن را به سادگی هر جایی یافت.

 


پارک ملی Big Bend، تگزاس

کسانی که می خواهند تجربه یک سفر کاملا بکر و وحشی را داشته باشند و معروف ترین رودخانه های تمام امریکای شمالی را ببینند، باید پارک ملی Big Bend واقع در تگزاس را به لیست خود اضافه کنند. این پارک در مرز بین امریکا و مکزیک واقع شده، لبه جنوبی آن نیز با مسیر پرپیچ و خم Rio Grande مشخص شده است. هزاران سال طول کشیده که رودخانه توانسته دره های عظیم آن را حکاکی کند، و مناظری ایجاد کند که پارک را ساخته و جایی بسازد که گویی جهان دیگری است. Big Bend برای آب های سفید خروشان، کمپینگ یا چادرزنی و همینطور پیاده روی و کوه نوردی، معروف است؛ اگرچه در ماه های تابستان می تواند به شدت گرم باشد و بازدیدکنندگان را دور کند. به لطف داشتن مناظر گوناگون، از جمله کوه ها، دره ها، و بیابان ها، این پارک یک مکان شگفت انگیز از زندگی طبیعی و وحشی به حساب می آید، بنابراین می توان انواع گربه های وحشی، شغال، گراز وحشی و حتی خرس های سیاه مکزیکی را نیز در آنجا یافت. اگر به دنبال مکانی هستید که بتوانید در آنجا از همه چیز به دور باشید و از انزوای آرام لذت ببرید، Big Bend بهترین مقصد ممکن برای شماست.


پارک ملی Great Basin، نوادا

این پارک در بخش شرقی-مرکزی نوادا واقع شده و از بیابان های ایالت دور است. این پارک ملی به شما اجازه می دهد تا از 13000 فوت کوه بالا بروید، از میان جنگل های 5000 ساله کاج عبور کنید، و عمق زمین را در یک غار وسیع کشف کنید. این پارک در "حوضه بزرگ رودخانه" واقع شده که بین کوه های Sierra و Wasatch Range است، و به بازدیدکنندگان خود تجربیات فوق العاده ای را هم بر روی زمین و هم در زیر زمین، پیشنهاد می دهد. کوه نوردان می توانند به قله Wheeler سفر کنند؛ یعنی بالاترین نقطه پارک، در حالی که غارشناسان می توانند به سراغ غار Lehman بروند تا تالارهای زیرزمینی وسیعی را کشف کنند که هزاران سال طول کشیده که به واسطه آب های زیرزمینی حکاکی شوند.